Gönen Ticaret Odası Başkanı Ahmet Selvi: Gönen’de Bisiklet Kullanımını Yaygınlaştırmak İstiyoruz

28 Temmuz 2022
İlkinin 2018 yılının mayıs ayında yapıldığı ve Gönen Ticaret Odası Başkanı Ahmet Selvi’nin desteği ve katılımıyla düzenlendiği Bisiklet Festivali bu yıl temmuz ayında yine gerçekleştirilecek. Pandemi nedeniyle ara verilen 2. Bisiklet Festivali 29-30-31 Temmuz'da pedal çevirmek isteyen Gönenliler için organize edilecek. İzmir Pedallarımın Altında Derneği’nin organize ettiği etkinlik, Sebile Handan Küçükakın’ın ve Metin Çelik’in katkılarıyla gerçekleştirilecek.

Konuyla ilgili konuşan Gönen Ticaret Odası Başkanı Ahmet Selvi, “Gönen’de yollar bisiklet sürmek için çok müsait. O yüzden biz de bir çalışma yapalım, Gönenli herkes bisikletler ile sokağa dökülsün. Bu sayede ilçemizde bisiklet kullanımının yaygınlaşmasını sağlayalım. 1. Bisiklet Festivali çok güzel anlara sahne oldu. Gönenliler olarak bir araya geldik ve bunu her sene yapmalıyız diye düşündük. Maalesef tüm dünyada olduğu gibi 2020 yılında pandeminin zor koşullarından bizim ilçemiz de etkilendi. Bu zor süreci birlikte atlattığımıza göre tekrar bisiklet festivali düzenlemeye karar verdik. Böyle güzel bir etkinliğin tekrar organize edilmesine dahil olduğumuz için çok heyecanlıyım. İlçemizde bunun gibi festivaller sıradan bir etkinlik değil. Festivaller Gönenlileri bir araya getiren, birbirimizi yakından tanıdığımız, Gönen için fikir alışverişinde bulunduğumuz zamanı yaratıyor. Aynı zamanda Gönen’in turizmine değer katacak bir olay bu.” açıklamasında bulundu.

Bisiklet Festivali’nin açılış protokolünde şehir turu planlanıyor. Etkinlik 29 Temmuz Cuma günü saat 10.00’da Gönen Şehir Parkı Yıldız Meydanı’nda başlayacak.